Yeni Düşler, Yenilikçi Düşünceler Öğrenci Proje Yarışması

11 Eylül 2012 | Yazar: admin | Kategori: Patent


Boğaziçi Üniversitesi tarafından hayata geçirilen “Yeni Düşler, Yenilikçi Düşünceler Öğrenci Proje Yarışması” bu yıl teknoloji tabanlı iş fikirlerini arıyor.

5 aşamadan oluşan yarışmada, Ankara Patent Bürosu, hem Genel Müdürü Kaan Dericioğlu’nun vereceği eğitim hem de dereceye giren yarışmacıların patent başvurularının hazırlanması aşamasında destek veriyor.

Bu yarışma ile ilgili olarak büyük heyecan duyduğunu belirten Dericioğlu; “öğrencilerin iş hayatına hazırlanmasında büyük rol oynayacak olan yarışma, geleceğin girişimcilerini yarıştırırken, ihtiyaçları olan anlayış ve davranış biçimlerini de öğretiyor. Bir yarışma olmanın ötesine geçerek, uygulamalı bir iş hayatı deneyimi yaşatıyor.” dedi.

Marmara bölgesinde bulunan tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği bu yarışmanın başvuruları resmi web sitesi üzerinden online olarak kabul edilirken, son başvuru tarihi ise 30 Eylül 2012 Pazar.

Teknoloji tabanlı, ürün veya hizmete dönüştürülebilir, yenilikçi iş fikrinin arandığı yarışmada, tamamen yeni bir teknolojiyi veya mevcut bir teknolojinin yeni bir alana uygulanmasını veya mevcut bir teknolojinin geliştirilmiş bir uygulamasını içeren ve ticari başarı şansına sahip projeler bekleniyor. Konularında herhangi bir teknolojik alan ya da sektör kısıtlaması olmayan yarışmada, aranan en temek özellik yenilikçilik ve ticari uygulanabilirlikken, disiplinler arası yaklaşım taşıyan projeler ise özellikle tavsiye ediliyor.

Detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
http://www.yd2yd.org/2012/index.php

admin
admin1 Yorum yapılmış Yeni Düşler, Yenilikçi Düşünceler Öğrenci Proje Yarışması

Avatar

Baki Karakoç

13 Eylül 2012 Saat 08:40

Çok güzel bir yarışma. Girişimciliği teşvik etmek için İlköğretimde “Teknoloji Tasarım” dersine daha fazla önem verilmeli, ders saatleri arttırılmalı.

Yorum Yapın
Kategoriler---------------

Blog Yazarları

    Attila Gursel Aysu Dericioğlu Egemen Ekin Dericioğlu Kurt Gonca Adalı Başmakcı M. Kaan Dericioğlu Mevlüt Kutlar