Para Basan Ahtapot Paul

05 Ağustos 2010 | Yazar: Aysu Dericioğlu Egemen | Kategori: Marka

Afrika kupasında doğru tahminleriyle ün kazanan ahtapot Paul’ün ismi önemli bir pazarlama aracı haline geldi. Paul’e olan ilgi çılgın bir hal alırken, Avrupa’da Paul’un adını içeren çok sayıda marka başvurusu yapıldı. Eklenmiş resim işte bu başvurulardan birinin figüratif elemanı. Amerikalı bir besteci de Paul’e aşk şarkısı besteleyerek YouTube’a koydu, hatta Çin’de “Kill Paul Octopus” adlı bir komedi filmi bu ay yayına giriyor. Daha da acayip bir gelişme piyasaya çıkacak yeni bir müzik albümü ile ilgili; Paul’ün Elvis şarkılarından oluşan bir albüm çıkaracağı söyleniyor 🙂  İran lideri Ahmedinejat’ın da, Paul ile ilgili bir açıklama yaptığı ve “Paul batının çürüme ve çökmesinin örneğidir.” dediği ifade ediliyor.

Birileri ciddi bir kazanç elde etmek amacıyla böyle bir senaryoyu başarıyla ortaya koyarken, anlaşılan dünya da artık neye kafa yoracağını ve nasıl para kazanacağını şaşırmış durumda.

Kaynak: IPKat

Aysu Dericioğlu Egemen
Aysu Dericioğlu Egemen
Ankara Patent Yönetim Kurulu Üyesi - İstanbul İrtibat Bürosu1 Yorum yapılmış Para Basan Ahtapot Paul

Avatar

Figen YEŞİLTEPE

06 Ağustos 2010 Saat 10:50

Bakalım bir sonraki Dünya Kupası Maçları oynanırken ki kâhin kim(!) ilan edilecek ve adına ne gibi marka başvuruları yapılacak. Zira bizim Paul bir sonraki dünya kupasını maalesef göremeyecek. Nedeni ise ahtapotların toplam ömrü topu topu 3 ila 5 yıl:(

Yorum Yapın
Kategoriler---------------

Blog Yazarları

    Attila Gursel Aysu Dericioğlu Egemen Ekin Dericioğlu Kurt Gonca Adalı Başmakcı M. Kaan Dericioğlu Mevlüt Kutlar