Geleceğin Mucitleri Ödüllerine Kavuştu

samsung1

 

 

 

Her yıl bizim de seçici kurulunda yer aldığımız Geleceğin Mucitleri Yarışması’nın ödül töreni gerçekleşti. Düzenlenen törene Yönetim Kurulu Başkanımız M. Kaan Dericioğlu ve Yönetim Kurulu Üyemiz Aysu Dericioğlu Egemen de katıldı.
“Dünyaya ilham ver, geleceği tasarla” vizyonu doğrultusunda, gençlerin ve çocukların yaratıcılığını geliştirmesine farklı projeler ile destek veren Samsung, bu yılın kazanan mucitlerini ödüllendirdi. 3 projenin sahiplerine verilen birçok ödülün yanı sıra, yarışmada finale kalan öğrenciler ve onlara rehberlik eden öğretmenlerine de çeşitli hediyeler verildi.
İlk kez 2013 yılında hayata geçirilen ve Türkiye çapında ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin; çevre, enerji, sağlık ve teknoloji dallarında katılım gösterdiği yarışmaya bu yıl toplam 687 başvuru yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda belirlenen kazananlara ödülleri, 23 Kasım tarihinde düzenlenen törenle verildi.
Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa artık gelenekselleşen yarışma ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışması, çocukların hayal güçlerini kullanarak yaratıcılıklarını geliştirmek üzere gerçekleştirilen önemli bir projedir. Bugünün dünyasında tek sürdürülebilir rekabet avantajı hem bireyler, hem şirketler, hem de ülkeler için yaratıcılıktır. Çocuklarımızın yaratıcılıklarını kullanarak ortaya koyacakları yeni proje ve ürünlerin gelecekte insanlığa çeşitli alanlarda katkı sağlayacağına inanıyor, geleceğin mucitlerini şimdiden kutluyorum.”
Kazanan projeler, Kidz TV’de videoları yayınlanan 10 finalist arasından geleceginmucitleri.com üzerinden Daily Motion’a yönlendirilerek elde edilen halk oylaması sonuçları ve jüri değerlendirmesi neticesinde belirlendi. “İlaç Saati Hatırlatıcı” projesiyle İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Beylerbeyi Özel Ortaokulu’ndan Veli Armağan Alper Sevim birinciliğe layık görüldü. “Fişmatik” projesiyle Özel Doğu Ataşehir Ortaokulu’ndan Tuana Daş ikinci; “Ağrısız Sedye” projesiyle Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan (Afyonkarahisar) Nur Sena Şanlı üçüncü oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir