Ankara Patent Olarak APAA’ya Damgamızı Vurduk

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Asya Patent Vekilleri Derneği toplantısı bu yıl Vietnam’ın başkenti Hanoi’de düzenlendi. Güneydoğu Asya ülkelerinin patent vekillerini bir araya getiren en büyük etkinliğe ilgi bu yıl da son derece yoğun oldu. Türkiye’den gözlemci statüsü ile bu yıl toplantılara katılan Ankara Patent Yönetim Kurulu Üyesi Av. Korcan Dericioğlu ve Patent Teknik Birim Yöneticisi Altan Altun önemli temaslarda bulundu.
Üç gün süren etkinlikte pek çok toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Av. Korcan Dericioğlu ve Altan Altun, bu yıl Avusturalya’dan katılımın diğer yıllara göre büyük bir artış gösterdiğini, Japonya’dan ise katılım oranının düştüğünü gözlemlediğini söyledi. Her bir etkinliğin yapısına özgü stratejiler çerçevesinde hareket ettiklerini Dericioğlu, özellikle Güney Kore ve Hindistan’daki meslektaşları ile verimli görüşmeler yaptıklarını sözlerine ekledi.
Altan Altun da, Türkiye’nin Avrupa Patent Sözleşmesi (EPC)’de kurucu üye olduğunu ve her türlü başvurunun Türkiye’den yapılabileceği bilgisini verdi. Alanında uzman Avrupa Patent Vekilleri, mühendis ve çevirmen kadrosu ile bu hizmeti de verdiklerini belirten Altun, Türkiye’den gerçekleştirilecek başvuruların İngiltere ve Almanya’dan yapılacak olan başvurulara göre çok daha ekonomik olacağını vurguladı.

Ankara Patent Teknik Birim Yöneticisi Altan Altun.
Ankara Patent Teknik Birim Yöneticisi Altan Altun Önemli Görüşmeler Gerçekleştirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir