Kullanıcı Deneyimi Test Merkezi İTÜ’de

Gelişen teknolojiyi yakından takip etmek için İstanbul Teknik Üniversitesi’nde kurulan Kullanıcı Deneyimi ve Uygulamalı Telekomünikasyon Test Merkezi açıldı. Test Merkezi, bilişim sektörünün gereksinimlerine cevap verecek nitelikte bir kullanıcı deneyimi ve eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek. Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED), Kullanıcı Deneyimi ve Uygulamalı Telekomünikasyon Eğitim ve Test Merkezi’ni hizmete açtı. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın “Kâr Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi bünyesinde hayata geçirildi.
Eğitim ve Test Merkezinde insan davranışları, tüketici eğilimleri, müşteri deneyimi, ürün yönetimi, inovasyon, nöroloji, sosyal bilimler gibi farklı disiplinlerden uzmanlıkları tek bir çatı altında buluşacak.
Yaklaşık bir milyon 750 bin Türk lirasına mal olan merkezden faydalanmak isteyecek kamu ve özel sektör kurumları, araştırma şirketleri ve öğrenciler, mobil ve sabit şekilde göz izleme, EEG ile duygu analizi gibi ileri teknoloji araştırma yöntemlerini kullanma imkanına da sahip olacak. Ayrıca faydalanacak kişi, kurum ve kuruluşlar bu araştırmaların sonuçlarını analiz edecek yazılımları içeren donanımı da merkezde bulabilecekler.
itu1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir