Ankara Patent INTA’ya katıldı

Ankara Patent INTA'ya KatıldıUluslararası Marka Vekilleri Birliği (INTA) tarafından bu yıl 135.si düzenlenen geleneksel etkinlik ABD’nin Dallas kentinde gerçekleşti. Dünyanın 140 ülkesinden 9 binin üzerinde profesyonel katılımcı, beş gün süren etkinlikte verimli toplantılar yapma şansını yakaladı.
Marka vekillerinin uluslararası ortamda müvekkillerinin işlerini görüşmek için katıldığı etkinlikte Türkiye’nin en köklü patent ve marka şirketlerinden Ankara Patent ülkemizi temsil etti. Konu ile ilgili açıklama yapan Ankara Patent Genel Müdür Yardımcısı Aysu Dericioğlu EGEMEN, şu açıklamalarda bulundu: “Tüm dünyadan marka vekillerinin toplandığı en önemli organizasyon olan INTA 2013’e ilgi bu yıl da son derece yoğun oldu. Ankara Patent olarak etkinliğe alanında uzman dört kişi ile katıldık. Gerçekleştirdiğimiz yüz yüze onlarca toplantıda, Türkiye’ye ilgi son derece yoğundu. Meslektaşlarımız gerek ülkemiz, gerekse de sektörümüz ile ilgili çok sayıda sordular. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dünyada nasıl bir cazibe merkezi haline geldiğine bir kez daha tanık olduk.”
Uluslararası Marka Vekilleri Birliği tarafından her yıl dünyanın farklı bir kentinde düzenlenen etkinliklerde, fuar, toplantılar, konferanslar, eğitim ve vaka çalışmaları gibi organizasyonlarda yer alıyor. INTA’nın 136.sı, Ankara Patent’in 50. yılını kutlayacağı, 2014 yılında Çin’in ticari başkenti Hong Kong’da düzenlenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir