Robotik Meraklılarına

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Iztech RoboLeague (IRL) adıyla uluslararası bir robot yarışması düzenliyor. IEEE Öğrenci Kolu’nun 19 – 20 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleştireceği yarışma kapsamında; robot teknolojilerinin sergilenmesi, birbirleriyle mücadele etme atmosferi bulması ve aynı zamanda Türkiye’nin her kesiminden öğrencilerin ve teknoloji sektörünün bir araya geleceği bir atmosfer oluşturulması amaçlanıyor.

Tasarla-Yap-Yarıştır konsepti ile farklılaşan organizasyon yalnızca yaratıcılığı ön plana çıkarmakla kalmayıp, endüstriyel robot sektörünü de bünyesine RoboWorker etkinliği ile katıyor.
Üç farklı kategoride ele alınabilinecek olan Iztech RoboLeague; 1. Ana Kategori, 2. Ana Kategori ve RoboWorker etkinliğinden oluşuyor. 1. Ana kategori’de yarışmacıların kendi robotlarını sergileyebilecekleri ve 7 farklı kategoride yarışma imkanı bulabilecekleri bir ortam oluşturulması hedeflenmişken, 2. Ana kategori ise tamamen Tasarla-Yap-Yarıştır konseptini benimseyerek yarışmacıların verilen devre elemanları ve K’nex parçaları ile 24 saat içinde verilecek olan hedefi başarı ile tamamlayabilecek robotlarını tasarlayıp yapmalarına odaklanılmış. RoboWorker etkinliği ise robot geliştiricilerine farklı bir çalışma ortamı ve fikirler vermesi amacı ile kurulan endüstriyel robotların sergilendiği ve yarışmaların bulunduğu bir etkinlik olarak planlanmış.

Iztech RoboLeague ile robot yarışmalarını bir adım öteye taşımak isteyen İYTE IEEE Öğrenci Kolu, ilki gerçekleştirilecek olan bu güzel organizasyona tüm robotik meraklılarını bekliyor.

Ayrıntılı bilgi için:
Website: http://irl.iyte.edu.tr
E-Posta: irl@iyte.edu.tr
Facebook: https://www.facebook.com/IRL2012
Twitter:https://twitter.com/IRL2012

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir