2. Ege Ar-Ge ve Teknoloji Günleri – AreGE2

Türkiye’de buluş sayılarının artmasını ve buluşçular için ihtiyaç duyulan ortamların hayata geçirilmesini desteklemeyi amaç edinen bir firma olarak, Ege Üniversitesi’nin düzenlediği 2.Ege ve Teknoloji Günleri’ne katılmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.
“2. Ege Ar-Ge ve Teknoloji Günleri – AreGE2”, “Üniversite Patentlerinin Değere Dönüştürülmesi” teması ile” bu yıl 28 -30 Kasım 2012 tarihinde Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Ege Üniversitesi koordinatörlüğünde TÜBİTAK ve ELGİNKAN Vakfı’nın desteği ile gerçekleşen etkinliğe, Ankara Patent Bürosu olarak biz de destek veriyoruz.
“Üniversite Patentleri Yarışıyor” Proje Yarışması’nın bizi heyecanlandıran en önemli özelliği, Türkiye’deki yarışma yöntemlerine yeni bir boyut kazandıracağını düşündüğümüz patent araştırması uygulaması. Tarafımızca hazırlanacak olan ön araştırma raporları sayesinde yarışmaya katılacak her buluşun dünya çapında yeni olup olmadığını araştırılarak, dereceye giren buluşun patent ile korunabilir nitelikte olması sağlanmaya çalışılacak ve böylelikle; buluşun hayata geçebilme ihtimali artarak buluşa kaynak ve yatırımcı bulunması kolaylaşacaktır.
Uluslararası bir jüri tarafından değerlendirmenin yapılacağı yarışmada Genel Müdürümüz Kaan Dericioğlu ve Genel Müdür Yardımcımız Aysu Dericioğlu Egemen de jüri üyesi olarak görev alırken, yarışma sonucunda ise toplam 35,000 TL ödül dağıtılacaktır.
AreGE2’nin bir diğer önemli etkinliği olan Proje Pazarı’nda ise, üniversite kaynaklı bilimsel çalışmalardan patent ya da faydalı model almış veya başvurusu kabul edilerek incelemesi devam eden; üniversitelerdeki araştırmacılar, lisansüstü öğrenciler, üniversite kaynaklı proje sahipleri, posterlerini sergilemenin yanında sanayiciler ve yatırımcılar ile ikili görüşmeler gerçekleştirebilecekler ve buluşlarını hayata geçirme fırsatı yakalayacaklardır.
Hem Proje Yarışması’nda hem de Proje Pazarı’nda sponsor olarak destek verecek olan Ankara Patent, ayrıca “Siz de Buluş Yapabilirsiniz” temalı buluş sergisi ile ise; buluş konusundaki ilginç ve özendirici örnekleri katılımcılar ile paylaşıp, buluş ve patent konularına olan ilginin arttırılması, katılımcılara ilginç buluşlar hakkında bilgilendirme yapılması ve örneklerle akademisyen, sanayici, girişimci ve öğrencilerin buluş yapmaya özendirilmesi ile projeye destek vermeyi hedefliyor.
Etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye http://www.arege.ege.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir