Kurumsal İnovasyon & Entelektüel Sermaye ve Girişimcilik

KONUŞMACILAR:

CEVDET ALEMDAR
Cevdet Alemdar, Kordsa Global Başkan Yardımcısı’dır. Şirketin, teknoloji ve pazar geliştirme fonksiyonunda, iş geliştirme, mühendislik, araştırma ve geliştirme ve pazar geliştirme süreçlerini yönetmektedir. 2004-2010 yılları ara sında şirketin Brezilya, Tayland ve Çin’deki fabrikalarının Genel Müdürlüklerini yapmıştır. Bu görevlerine paralel olarak, Güney Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinin satış fonksiyonunu yönetmiştir. Kordsa Global öncesinde, Bekaert-Sabancı ortaklığı Beksa’da Tel Ürünleri Direktörü olarak inşaat ve imalat sanayilerine sunulan çelik tel ürünlerinin yatırımları, dağıtım ağlarının oluşumu ve satışlarına liderlik etmiştir. Endüstri Mühendisi’dir. Boğaziçi Üniversitesi’nde 1992 yılında lisansını tamamlamıştır. Sabancı Ünüversitesi’nden MBA derecesi almıştır.

SERTAÇ KÖKSALDI
Sertaç Köksaldı, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde 1994 yılında tamamladı. Meslek hayatına 1991-1993 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı. 1993 yılında Arçelik A.Ş.’ye katıldı. Halen Arçelik A.Ş. bünyesinde, temel olarak şirketin fikri haklar süreçlerinin tasarım ve planlaması, patent, marka ve endüstriyel tasarım portföylerinin yönetilmesi, lisanslama faaliyetleri ve fikri haklara ilişkin olarak tüm birimlere danışmanlık sağlanması faaliyetlerinden sorumlu olan Fikri Haklar Bölümü’nün yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Avrupa Patent Vekili, Türk Patent Vekili ve Türk Marka Vekili ünvanlarına sahiptir. European Industrial Research Management Assossiation (EIRMA) Fikri Haklar
Çalışma Grubu, Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği, TÜSİAD Fikri Haklar Çalışma Grubu ve Teknoloji ve Lisans Yöneticileri Derneği üyeliklerini sürdürmektedir.

Tarih: 12 Mart 2012 17:30 – 19:30
Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği) Seminer Salonu

http://hayalet12martsemineri.eventbrite.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir