ANKARA PATENT BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİNİ YENİ BİR BOYUTA DAHA TAŞIDI


Ankara Patent Bürosu olarak, girişimciliği ve inovasyonu teşvik etmek adına Boğaziçi Üniversitesi ile ortak bir projeye daha imza atıyoruz.
Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transferi ve Girişimcilik Merkezi (BUTTGM) bünyesinde kurulan “İnovasyon Girişimcilik Platformu”’, girişimci gençleri cesaretlendirip onların değerli fikirlerini başarılı iş projelerine dönüştürmek amacıyla “HayalEt” projesini hayata geçiriyor. Başvuru değerlendirmelerinin ardından 100 yeni girişimci ve 50 işletme sahibi girişimcinin eğitim sürecine dahil olmaya hak kazanacağı projede; girişimciler, KOSGEB’in “Yeni Girişimci Desteği” havuzunda yer alabilecek ve bu havuzdaki destek unsurlarından faydalanabilecekler.
“Fikir”den “iş”e giden bu süreçte, gerekli desteği, altyapıyı ve işbirliklerini sağlayarak girişimci fikirlerin en sağlıklı, en doğru şekilde hayata geçmesini hedefleyen projede, biz de eğitim alanında destek vererek, proje ortağı olarak yer alıyoruz. İşbirliğimiz kapsamında, genç girişimcilerin, iş fikirlerinin profesyonel bakış açısı ile geliştirilmesi konusunda, bizler de birikimimizi ortaya koyarak onlara destek vermeyi amaçlıyoruz.
Küresel rekabet amacıyla bilgi ve teknolojiyi kullanarak, ekonomik değer yaratan ürün ve hizmetler yaratmak isteyenlerin ilk başvuru merkezi olacak nitelikteki bu platformu tüm girişimcilere öneriyoruz.
Proje ile ilgili detaylı bilgiye http://www.buhayalet.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir