Radyasyon Önleyen Kıyafet


“Kumaşlar hafifleşiyor ve parlaklaşıyor, tasarımlar kullanıcı dostu haline geliyor. Çok kısa bir süre sonra cihazınızın taşıdığı öğelerin stilleri cihazların kendisi kadar önemli olacak”
Agathe Planchon
(Gustto el çantalarının ve akıllı telefon kılıflarının tasarımcısı)

Teknolojik kumaşları tasarımlarla birleştiren DDC LAB tasarımcıları Roberto Crivello ve Savania Davies Keiller’in tasarımı olan spor ceket ve takımlar, radyasyon önleyici malzemelerden oluşuyor. Kullanıcıyı zararlı UV ışınlarından ve cep telefonlarından yayılan radyasyondan da koruduğunu iddia edilen kumaşları kullanan tasarımcıların amacı; bu giysilerde, o fonksiyonların olmadığı giysiler giyildiğindeki rahatlığı aynen sağlayabilmek. DDC LAB ayrıca polietilen ve polyester-likra
karışımından askılı bir süveter de geliştirmiş. Bu süveter vücut ısısını içerde tutarken nemi yok ederek vücut sıcaklığını düzenliyor.
Bu teknoloji yakında hızla hayatımıza yayılacak gibi görünüyor çünkü Levi’s hatta Nike çoktan bu alanda ürünleri hazırlamış görünüyor. Levi’s markasının yeni kotu üzerinde iPod ve kulaklığı için tasarlanmış iki adet cep bulunuyor. Nike markasının yeni ayakkabıları ise yürüdüğünüz mesafeyi akıllı cihazınıza iletiyor.

forbes.com kaynağındaki haber esas alınarak düzenlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir