KONSEPT OTOMOBİL TASARIMLARI

Suzuki PIXY + SCC

Bu elektrikli araç kötü bir senaryo vakasıyla karşılaşmamız durumunda çevreden hasar görmenizi engellemek üzere tasarlanmış. Olası bir durumda, dışarıdaki zehirli gazlardan ve kirlenmiş havadan hiç etkilenmeden dilediğiniz yerde gezinti yapabileceğiniz araç ayrıca; kolaylıkla yön değiştirip manevra yapabilmeniz için, 360 derece dönebilme özelliğine de sahip. Tek kişilik aracın yanı sıra “Suzuki Shared Coach” veya SSC ile 2 kişi gezinti yapabilir ve “PIXY 3”ün tekerleklerini tamamen kapatabilirsiniz.

Hyperion

Marco Aurelio Galán Henríquez tarafından tasarlanan Hyperion konsept aracı lityum iyonlu akülerle çalışıyor. Hafif ve güvenli olması amacıyla plastikle güçlendirilmiş karbon fiberden üretilmiş ve hafifliği elektrikli motorun saatte 200 km hız yapmasına imkan veriyor.

Pierre Sabas’tan

Bu elektrikli konsept aracın dışı camdan ve ultra hafif malzemelerden yapılmış. Aracın tamamı “kumaş gibi” bir camla kaplanmış olduğundan kullanıcıların 360 derecelik görüş açısına sahip olabiliyorlar.

Honda P-Nut

Hibrid motorla çalışan bu aracın üçgen şeklindeki üç koltuklu tasarımı dikkatleri hemen üzerine çekiyor. Önde sağlayan geniş alanın sebebi motorunun arkada bulunmasıyken, aracın tercih edilmesinin en büyük nedeni de büyük iç hacmiyle şehir içerisinde sürüşleri kolaylaştırması.

Nissan NV200 Konsept

Bu mobil ofis konseptli aracın özelleştirilebilir kargo alanında işle ilgili tüm ihtiyaçlarınızı yerleştirebileceğiniz kullanışlı bir bölme bulunuyor. Bölmedeki değiştirilebilir çekmeceler ve kutular; özel ekipman ve malzemelerin kolaylıkla yerleştirilmesini sağlıyor. Resimde görülen NV200 profesyonel su altı fotoğrafçılığı yapan bir kullanıcı için tasarlanmıştır. Çalışma alanı içerisinde örümcek kamera için bir uzaktan kumanda ile fotoğraf ve resimleri düzenlemek ve basmak için gerekli cihazlar ile donatılmıştır.

BMW ZX-6

Torino Avrupa Tasarım Enstitüsü üçüncü sınıf öğrencileri bu inanılmaz konsept aracının tasarım ekibini oluşturuyor. BMW ile ortak çalışan Jai Ho Yoo ve Lukas Vanek, tekerlekleri korurken, kapılara da ilginç bir görünüm kazandıran şeritleri ile oldukça sıra dışı duruyor.

The MAG

The MAG olarak bilinen Manyetik Konsept Aracı, tasarımcı Matúš Procháczka’nın eseri. Etkileyici tasarımının yanı sıra, elektrikli motoruyla manyetik alan üreterek aracı ilerleten teknolojisi ile Interior Motives Design Award 2007’de Görülmemiş Teknoloji Ödülü’nü (Unseen Technology Award) kazanan aracın bir gün hayata geçmesinin heyecanla bekliyoruz.

webecoist.com, designjuices.co.uk, likecool.com, urbantitan.com kaynaklarındaki haberler esas alınarak düzenlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir