Tasarımcıların Işık Oyunları

Modern Gaz Lambası – Oyule Lamp

Sergio Silva’nın tarihle teknolojiyi birleştiren bu tasarımı zarafeti ve şıklığıyla birlikte çevre dostu ve enerji tasarruflu ürünlere ilişkin artan talebe de cevap veriyor. Alev almayan parafin yağı ve kısa fitiliyle bu ampuller, tatlı bir loş ışık veriyor.

Rubik Lamba

Eric Pautz tarafından tasarlanan Rubik lamba, Rubik küpünden esinlenerek tasarlanmış. 26 adet parçadan oluşan lambada, her bir yüzün döndürülmesi ile 43 farklı renk kombinasyonu elde ediliyor.

Fermuar Lamba

Perdelerden esinlenerek tasarlanmış bu fermuar lamba ile istenilen ışık seviyesinin kontrolü sizde.

Duvarlara loş bir dokunuş: Torn Lamp


Aydınlatmaya yeni bir soluk getiren tasarımcı Bill May, aydınlatmaları zarif dokunuşlarla duvarların içine gizlemiş. Hem duvar köşelerine hem de düz duvarlara monte edilebilen bu lambalar duvarlarınızla aynı renge boyanabiliyor.

Kanla Çalışan Lamba

Belki de hiçbir zaman yakmayı aklınızdan geçirmeyeceğiz, günümüzün modası vampir filmlerini aratmayan bu lamba kan ile çalışıyor. Kullanmak içinse, üstteki camı kırmanız, ardından içerdiği tableti sıvının içerisine atmanız ve ne yazık ki sonra da kırılan camı kullanarak kanınızı sıvının içine damlatmanız gerekiyor. Artık ışık konusunda o kadar istekli değilsiniz, değil mi?

Çit Aydınlatma : Hurdle Lighting

Koreli Lee Suk Woo ve Byeon Dong tarafından tasarlanan lamba hem yatay hem de dikey durabilecek şekilde tasarlanmış. İçerisinde bulunan sensör ise, nasıl yerleştirildiğini tespit ederek ışığı nereden vereceğini ayarlıyor.

2011 Haziran Ay-Pi E-Bülten’den alıntıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir