HAYATI KOLAYLAŞTIRAN TASARIMLAR

TEKERLEKLİ SANDALYELER

Ju Hyun Lee isimli tasarımcının geliştirdiği kullanımı kolay ve işlevsel tekerlekli sandalye uygun fiyatlarıyla başaralı bir alternatif sunuyor.

Spor yapmak için kullanılan tekerlekli sandalyeler günlük hayatta kullanıma elverişli değilken, Joven De La Vega’nın HXC Wheelchair isimli spor tekerlekli sandalyesi spor yapılmadığı zamanlarda da kullanıma uygun tasarlanmış.

Galileo Mobility Wheelchair, tank benzeri yapısıyla kumda, çakılda gidebiliyor, kullanıcısını aynı hizada yükseltip alçaltabiliyor, kolayca merdiven çıkabiliyor ve arabaya binişi kolaylaştırıyor.

Geceleri tekerlekli sandalye kullanmanın tehlikeleri göz önünde bulundurarak geliştirilen bu harika tasarım sayesinde tekerlekli sandalye kendi elektriğini kendi üreterek tekerleğindeki led lambaları yakıyor.

Anneleri tekerlekli sandalyeye mahkum iki mühendis tarafından tasarlanan Exoskeleton, felçli insanların ayağa kalkıp yürüyebilmesine olanak sağlıyor.

Tekerlekli sandalyenin normalde tırmanamayacağı yerlere tırmanan bu sandalye, engebeli yollarda ya da arazide kolayca ilerlemeye imkan veriyor.

Segway tabanlı DEKA iBot sayesinde felçliler sandalyeleri ile oturabiliyor, ayakta durabiliyor ve hatta sorunsuzca merdiven çıkabiliyor.

Bu sayfa, gajitz.com, gofreewheel.com, psipunk.com kaynaklarındaki haberler esas alınarak düzenlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir