35. Sınıfın Kullanımı İle İlgili Yanıltıcı Bildirimlere DİKKAT!

Değerli Müvekkilimiz,

Son zamanlarda 35. sınıf ile ilgili yeni düzenleme ileri sürülerek; adınıza kayıtlı bulunan markalarınızın taşıyan ürün gruplarının ilişkin oldukları satış hizmetlerinin ayrı olarak tescil edilmesi gerektiği ve bu kapsamda bu yöndeki başvurularınızı en kısa sürede gerçekleştirmenizin yerinde olacağı ile ilgili bilgilendirme yazıları alabilirsiniz.

Bilgilendirme Yazısı Örneği

Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan bir çalışma grubunca 35. sınıfta yer alan “Müşterilerin malları elverişli bir şekilde görmesi ve satın alması için çeşitli malların bir araya getirilmesi hizmetleri” ne ilişkin yeni bir uygulama önerisi hazırlanmıştır.

Hazırlanan bu yeni uygulama önerisi çerçevesinde; 35. sınıfın kapsamında yer alan “müşterilerin malları elverişli bir şekilde görmesi ve satın alması için çeşitli malların bir araya getirilmesi hizmetleri” şeklindeki eski ifadenin yanı sıra, malların veya malların ait oldukları sektörlerin belirtildiği ifadelerin kabul edilmesi söz konusu olacaktır.

Ancak; söz konusu bu uygulama önerisi, henüz Türk Patent Enstitüsü’nce kabul edilmemiş, Tebliğ’de gerekli düzenlemeler yapılmamış ve dolayısıyla yeni öneri doğrultusunda işlemler yürütülmeye başlanmamıştır. Bu önerinin kabul edilmesi durumunda, uygulama değişikliğine ilişkin tüm detaylar sizlerle derhal paylaşılacaktır.

Oluşabilecek maddi/manevi zararların önüne geçilebilmesi için; vekiliniz olarak, markalarınızın tescil kapsamları ile ilgili öneri ve yönlendirme amacı taşır görünümündeki bu ve benzeri bildirimleri dikkate almamanızı, ve bu bildirimlerden bizleri haberdar etmenizi rica ederiz.

Bilgilerinize sunar, konuyla ilgili hassasiyetiniz ve işbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Ankara Patent Bürosu Limited Şirketi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir