Para Basan Ahtapot Paul

Afrika kupasında doğru tahminleriyle ün kazanan ahtapot Paul’ün ismi önemli bir pazarlama aracı haline geldi. Paul’e olan ilgi çılgın bir hal alırken, Avrupa’da Paul’un adını içeren çok sayıda marka başvurusu yapıldı. Eklenmiş resim işte bu başvurulardan birinin figüratif elemanı. Amerikalı bir besteci de Paul’e aşk şarkısı besteleyerek YouTube’a koydu, hatta Çin’de “Kill Paul Octopus” adlı bir komedi filmi bu ay yayına giriyor. Daha da acayip bir gelişme piyasaya çıkacak yeni bir müzik albümü ile ilgili; Paul’ün Elvis şarkılarından oluşan bir albüm çıkaracağı söyleniyor 🙂  İran lideri Ahmedinejat’ın da, Paul ile ilgili bir açıklama yaptığı ve “Paul batının çürüme ve çökmesinin örneğidir.” dediği ifade ediliyor.

Birileri ciddi bir kazanç elde etmek amacıyla böyle bir senaryoyu başarıyla ortaya koyarken, anlaşılan dünya da artık neye kafa yoracağını ve nasıl para kazanacağını şaşırmış durumda.

Kaynak: IPKat

Para Basan Ahtapot Paul” için bir yorum

  • 6 Ağustos 2010 tarihinde, saat 10:50
    Permalink

    Bakalım bir sonraki Dünya Kupası Maçları oynanırken ki kâhin kim(!) ilan edilecek ve adına ne gibi marka başvuruları yapılacak. Zira bizim Paul bir sonraki dünya kupasını maalesef göremeyecek. Nedeni ise ahtapotların toplam ömrü topu topu 3 ila 5 yıl:(

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir